Lifestyle

Të gjitha të veshura me Tom Ford

Shtatori dhe tetori është një nga muajt më të rëndësishëm në qarkun e modës. Është “janari” i modës dhe muaji në të cilin paraqiten koleksionet pranverë / verë. Dhe Nju Jorku është i pari që e hapë këtë event. Tom Ford, i cili kthehet në qytetin e rrokaqiejve, nisi me një paradë spektakolare që u zhvillua në një mjedis ekskluziv në Park Avenue. Pranvera / vera e vitit 2018 e stilistit amerikan ishte me të vërtetë një paraqitje ndër të rrallat që dnodh vitetet e fundit në fushën e modës, veshje seksi të ndezura, xhaketa të strukturuara me ngjyra të ndezura drejt altarit të trendit. Tom Ford përdor të gjitha ngjyrat e paletës, nga e zeza ndonjëherë e përsëritur te e bardha, përmes të verdhë, apo nudes, por duke krijuar kryesisht pamje klasike. Për të, parakaluan disa nga modelet më të famshme të momentit, si Kendall Jenner, Gigi Hadid ose Puerto Rican Joan Smalls. Në rreshtin e parë, surprizë e madhe ishte Kim Kardashian, e veshur me një fustan të zi të Khaleesin, me të cilin monopolizoi të gjitha mbërritjet në ngjarjen e madhe.

Gjithashtu të pranishme ishin Cindy Craëford, Helena Christensen, Doutzen Kroes ose Karlie Kloss. Të tjera duhet të shihen për Javën e Modës të Nju Jorkut, ku preitet koleksioni i Rihannës, e cila premton të befasojë përsëri me linjën e saj Fenty X Puma, Michael Kors, Jason Ëu, Stuart Vevers për Trainues, Marc Jacobs, Alexander Ëang, Ralph Lauren ose Narciso Rodríguez.

_TOM0269

admin

Artikujt e tjetrë