Lifestyle

Rikthehen ’70-tat

Stili i viteve ’70 është kthyer, sidomos te xhinset me bel të lartë dhe të gjera nga fundi. Kujtoni stili hipi, bluzat me lule dhe qëndisma, transparente dhe rropat. Xhinset nuk njohin sezon, ato vishen kudo dhe kurdo. Por mos harroni se xhinset me bel shumë të lartë, nuk shkon për gratë e vogla me shtat sepse busti duket se tkurret më shumë. Mos harroni të përdorni gjithmonë rripa, kryesisht të trashë, vishini me këmisha të zeza, lërini xhinset e gjera vetëm sa tu shihen gishtërinjtë e këmbëve sepse këmbët ose gishtërinjtë duken perfekte kur ato janë pothuajse të fshehura nga kthetrat e pantallonave. Shkojnë shumë me bluzat e shkurtra që duken zhveshur barku, por mos harroni të duken bukur duhet të jetë me mëngë të gjata.

The-Best-Flared-Jeans-For-2016-1

admin

Artikujt e tjetrë