Lifestyle

Metamorfozat e Johnny Depp

Aktori më pirat (dhe roker) që Hollivudi këtu janë metamorfozat e tij më të rëndësishme, private dhe filmike, në një histori dhe tridhjetë foto.

 

Në ADN-në e Johnny Depp ishte shkruar tashmë se do të bëhej një yll. Ndoshta roker, nëse nuk do të ishte pjesë e ekranit të madh. Po, sepse karriera e Depp, emri i vërtetë i John Christopher, lindur në Kentaki 54 vjet më parë (po, 54, e lexuat mirë) fillon si një kitarist i talentuar. Një dashuri, ajo për muzikën, që do ta shoqërojë atë gjatë gjithë jetës së tij (dhe ndoshta do të jetë e vetmja), aq sa të mbush të 50-ta në skenë me Alice Cooper.  Në ‘83, vetëm 20 vjeç, martohet me motrën e shokut të tij, martesë e cila zgjatë vetëm 2 vjet. Nuk do të martohej më, por romancat e tij do të zgjasnin me pasione të mëdha si për  Winona Ryder, aq i dashuruar sa bëri tatuazh “Winona Forever”, pas ndarjes e bëri “Wino Forever “. Më pas me topmodelen britanike Kate Moss, ikonë rebele e stilit, 3 vjet, një lidhje e bukur por me turbulence (ju kujtohet grindja e gjatë në një hotel dhe disa dhoma të shkatërruara?). Më 1998 u njoh me këngëtaren e aktoren franceze Vanessa Paradis: deri në vitin 2012, kanë dy fëmije Lily Rose Melody (1999) e Jack John Christopher Depp III  (2002). Pas 14 vitesh bashkëjetese i dhanë fund asaj.  Evolucionist në kinema – nga Eduard Mani në “Forbice” te pirati Jack Sparro. Xhoni duket se ka emancipuar përfundimisht nga mallkimi i së shkuarës së tij rebele: në moshë shumë të re përdorte drogë dhe të gjitha llojet e alkoolit. Por deri në fundin tragjik të mikut të tij më të mirë, para syve të tij, ndryshoi më pas rrugë, madje “kokën”.

a73e0ebc8118

PIRATES OF THE CARIBBEAN: ON STRANGER TIDES

admin

Artikujt e tjetrë